POMAGAM

12 listopada 2023

MISJONERA 2024, RADOŚĆ DZIECIOM

 

Nieprzerwanie od 15 lat Robert Noga - współzałożyciel fundacji, na początku każdego roku zmierza na Czarny Ląd, by nieść pomoc i sprawiać radość ubogim dzieciom. Coroczna wyprawa, nazwana przez drugiego współzałożyciela Pawła Werakso MISJONERĄ, wyznacza działania fundacji na kolejny rok. W tegorocznej, po raz szósty, będzie uczestniczyła także Teresa Stachowicz-Janke.

 

Każda kolejna misjonera jest motorem działań fundacji. Podczas jej przebiegu następuje rozpoznanie potrzeb w terenie, wizytacje miejsc do których dociera pomoc z Polski, odwiedziny współpracujących z Dziećmi Afryki partnerów oraz samych beneficjentów, których kilkanaście tysięcy każdego roku z radością wspieramy. Misjonera to także odkrywanie nowych miejsc na mapie Afryki, w których fundacja może rozpocząć działania pomocowe. Tegoroczna wyprawa będzie przebiegała wokół Jeziora Wiktorii. Dla założycieli będzie też sentymentalną, gdyż pierwszy, z trzech etapów, zaprowadzi ich po 13 latach do jednego z najbiedniejszych krajów świata, w którym zrodziła się idea misjoner, do Burundi.

 

W Burundi fundacja współpracuje z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego de Saxia. Misjonarki posługują wśród najuboższych z biednych, prowadząc m.in. ośrodki zdrowia i opiekując się sierotami (więcej). Od 13 lat wspieramy ich trud w opiece nad dziećmi osieroconymi, świadcząc pomoc humanitarną i socjalną. To właśnie głównie burundyjskie dzieci doświadczą owoców tegorocznej misjonerskiej wyprawy, pełnej niespodzianek i obfitości ale też inspiracji i dziecięcej radości, do których pieczołowicie się przygotowujemy.

 

W Ugandzie fundacja współpracuje z parafią Kisoga, na terenie której wspieramy działalność szkoły Dzieci Afryki w Kiruddu (więcej) oraz z Abbe Consolate - wolontariuszką, z pomocą której nasza pomoc dociera m.in. do ugandyjskich dzieci objętych programem adopcyjnym (więcej) oraz do niepełnosprawnych podopiecznych Domu Św. Lilian w Gayaza (więcej). Podczas misjonery podróżnicy "z misją" odwiedzą podopiecznych w obu miejscowościach.

 

W Kenii, w której fundacja działa od niedawna, we współpracy z dk Patrickiem Okwaro IMC oraz Joanną Priwieziencew pracującą w Ghetto Classics, odwiedzimy nowe miejsca, do których dociera pomoc Dzieci Afryki. W Korogocho, w Nairobi, poznamy działalność Ghetto Classics, w której tancerką jest nasza chora podopieczna Eveline (więcej). W Kakamega odwiedzimy sierociniec, w którym realizujemy projekt doprowadzenia wody deszczowej do celów sanitarnych i hodowlanych (zbiórka trwa). Natomiast w Isolo, z myślą o rozwinięciu działalności wolontariatu misyjnego (szkoła, sierociniec, szpital), poznamy Dom Polski dla wolontariuszy, który prowadzi diecezja szczecińsko-kamieńska.

 

Zapewniamy Was, że na każdym etapie misjonerskiej wyprawy nasze oczy i serca są szeroko otwarte na potrzeby najbiedniejszych dzieci, gotowe na szybką reakcję, na pomoc! 

 

Drodzy, jak każdego roku, polecamy Waszej uwadze najbliższą MISJONERĘ, a zwłaszcza dzieci, które poznamy na jej szlaku oraz sierocińce i szkołę, które zamierzamy wesprzeć. Wszystkie dzieci powinny doświadczyć radości ze spotkania z fundacyjnymi podróżnikami "z misją" a te, które będą tego wymagały, także niezbędnej pomocy. Wzorem lat ubiegłych, każdy kto wesprze cele wyprawy darowizną przynajmniej 100 zł otrzyma pocztówkę podpisaną przez burundyjskie dzieci, wysłaną z Burundi lub z Warszawy* (jeśli nie będzie możliwości wysyłki z Bużumbury).

 

Podczas wyprawy realizowany będzie program „Caffe Latte”, czyli pierwsze w życiu kieszonkowe, który uczy dzieci edukacji ekonomicznej. Za równowartość jednej kawy latte, którą każdy może zakupić w Markecie Dzieci Afryki, dziecko w Afryce może wydatkować wyłącznie na własne potrzeby. Zaskakujące jest to ile różności za równowartość jednej kawy może pozyskać obdarowane kieszonkowym dziecko (relacja z Ugandy).

 

Jak zawsze fundacyjni podróżnicy „z misją” zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się do tej niezwykłej wyprawy. Wystarczy przekazać datek na rzecz dzieci ze szlaku misjonerskiej podróży i/lub dołączyć do grupy otwartej MISJONERA 2024, RADOŚĆ DZIECIOM na portalu społecznościowym Facebook, aby śledzić na bieżąco niemal każdy krok Teresy, Roberta i Pawła wokół Jeziora Wiktorii.

 

Koszt MISJONERY nie jest mały, ale cele szlachetne i warte wsparcia, minimalny budżet wynosi 15.120 zł; optymalny 22.680 zł:

  • wycieczka edukacyjna w Burundi 1.200 USD

  • wsparcie działalności sierocińców w Korogocho, Gayaza i Isiolo od 1.800 USD do 3.600 USD

  • rezerwa na najpilniejsze potrzeby napotykanych po drodze dzieci 600 USD

 

 

Tak, pomagam:

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna M2 – MISJONERA 2024, RADOŚĆ DZIECIOM

 

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

 

 

wyprawę wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 2.796,40 zł

(stan na 31.01.2024 r.)

 

 

 

Anna - Łódź*
Anna - Warszawa
Beata - Myślenice*
Bernadeta - Oleśnica*
Elżbieta - Zaborów*
Karolina - Maków Mazowiecki*
Katarzyna - Górowo Iławieckie*
Kazimierz - Toruń*
Krystyna - Warszawa*
Marcin - Katowice
Sylwia i Wojciech - Wawrzeńczyce

Teresa - Warszawa*
Wiesława - Gdańsk*

 

 

*pocztówka od dzieci :)

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK