MAŁGORZATA KOZIEŁ,

 

Nauczyciel, arteterapeuta, logopeda. Zainteresowania sztuki plastyczne, podróże. Kamerun to moje pierwsze spotkanie z Afryką. Ta wyprawa oraz codzienne obcowanie z ludźmi, poznawanie ich kultury jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że Afryka jest bardzo bliska mojemu sercu. Pokochałam Afrykę jeszcze bardziej. Staram się w możliwy sposób pomagać dzieciom w Afryce, bo najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek. Niezwykły i niezapomniany jest widok kiedy możemy patrzeć na uśmiech dziecka i jego radosne oczy kiedy ofiarujemy mu pomoc, okazujemy zainteresowanie. Kiedy widzisz Afrykę masz przed oczyma obrazy te piękne i te bardzo wzruszające, które chwytają za serce. Warto pomagać.

 

Centrum Dziecka

w Yaounde

RADEK LULA, opiekun programu „Centrum Dziecka w Yaounde”

 

Zawodowo od wielu lat jestem związany z firmą badawczą zajmując się analizą i optymalizacją procesów pozyskiwania danych, ich przetwarzania, a także raportowania. Z Afryką po raz pierwszy zetknąłem się zawodowo, najpierw był to kontakt z ludźmi z tych krajów, potem wyjazdy służbowe. Od początku polubiłem zarówno kontynent jak i jego uśmiechniętych mieszkańców. W mojej opinii utwierdził mnie wyjazd na trekking do Tanzanii. Szukając niedużej, ale sprawnie działającej fundacji wspierającej Afrykę trafiłem na „Dzieci Afryki”. Przelewane regularnie kwoty przerodziły się w chęć ofiarowania czegoś więcej niż tylko pieniędzy i tak w październiku 2019 pojawiłem się na spotkaniu wolontariuszy.

JOANNA LULA

 

Jestem uczennicą szkoły podstawowej. O Afryce najwięcej dowiedziałam od taty z jego opowieści z wyjazdów służbowych. Gdy zdecydował się pojechać na spotkanie wolontariatu w październiku 2019, zachęcił mnie, żebym pojechała z nim i dołączyliśmy do Fundacji. Zaczynałam od tłumaczeń, przepisywania tekstów i uczestniczenia w niektórych eventach, ale może kiedyś będę robić coś więcej…
 

ANNA LULA

 

Jestem uczennicą szkoły podstawowej. O Afryce najwięcej dowiedziałam od taty z jego opowieści z wyjazdów służbowych. Gdy zdecydował się pojechać na spotkanie wolontariatu w październiku 2019, zachęcił mnie, żebym pojechała z nim i dołączyliśmy do Fundacji. Zaczynałam od tłumaczeń, przepisywania tekstów i uczestniczenia w niektórych eventach, ale może kiedyś będę robić coś więcej…

AGATA WISZNIEWSKA, szkolenie wolontariuszy misyjnych

 

Ludzie i małe społeczności ciekawili mnie od zawsze. Jestem psychologiem i socjologiem czemu zawdzięczam trochę inne spojrzenie na Afrykę i jej problemy. W Fundacji Dzieci Afryki znalazłam to, czego nie dają wielkie anonimowe inicjatywy pomocowe – pomoc nakierowaną na cel i dostarczaną dla osób, które tę pomoc potrafią przyjąć i wykorzystać. Idea spersonalizowanej pomocy jest mi bliska – cieszę się, że mogę dać trochę radości dzieciakom, a jednocześnie lepiej zrozumieć jakże innego małego człowieka.

Leki dla afrykańskiej apteki

dr MICHAŁ WIERZBICKI, ekspedycja artykułów medycznych dla misyjnych ośrodków zdrowia, koordynator programu "Leki dla afrykańskiej apteki"

 

Z wykształcenia i z zawodu farmaceuta oraz nauczyciel. „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem” – Irena Sendlerowa.

IWONA SARNA, wolontariusz misyjny

 

Z zawodu jestem fizjoterapeutką kardiologiczną. Od wielu lat poświęcam się wolontariatom głównie związanym z aktywizacją osób z niepełnosprawnościami oraz uświadamianiem społeczeństwa na temat ich potrzeb, zdolności i możliwości. Zajmowałam się także wolontarystycznie umacnianiem dzieci i młodzieży poprzez budowanie w nich poczucia własnej wartości. Pasjonują mnie podróże, ziołolecznictwo, medycyna ludowa i języki obce. Za najcenniejsze wartości w życiu uważam zdrowie, miłość i edukację.

JOHN MBIYIEBA, wychowanek fundacji, koordynator programów w Ghanie

 

Pochodzę ze społeczności wiejskiej w północnej Ghanie. Obecnie jestem studentem medycyny, szkołę ukończę do końca 2020 r. Lubię wspierać ludzi z nizin społecznych oraz szukać sposobów, by dać im nadzieję na lepszą przyszłość. Z Fundacją Dzieci Afryki jestem związany od roku 2013 kiedy jej Założyciele odwiedzili moją wioskę i pomogli mi finansowo zrealizować marzenia o studiach medycznych.

AGNIESZKA GOIA MONTEIRO, tłumacz

 

Studentka budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 roku wakacyjna wolontariuszka w Lourdes. Ciekawa świata, lubi języki i szybko się ich uczy, żeby móc porozumiewać się z przyjaciółmi różnych narodowości.

PAWEŁ MACUGA, prawnik

 

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowaniem do książek, podróży i dziwienia się światu. „Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania (…). Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. – Albert Einstein

KARINA LEMBOWICZ, tłumacz

 

W 2004 roku, po skończeniu studiów, spełniając swoje marzenie wyjechałam do Hiszpanii i od tego czasu mieszkam w Madrycie. Pracuję w sektorze odnawialnych źródeł energii jako kontroler finansowy. Moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur, bo w czasie krótkiego wyjazdu człowiek dowiaduje się więcej o świecie niż podczas lat nauki. W wolnym czasie uczę się języków obcych, czytam i uprawiam sport.

MARCIN GRADOWSKI, wolontariusz misyjny

 

Jestem pasjonatem ochrony środowiska. Ważna jest dla mnie także sprawiedliwość społeczna. Codziennie szukam sposobów na to, by zmniejszyć wpływ naszego działania na środowisko i na ludzi wokół nas. Chciałbym także żeby za nasze wysokie standardy życia nie ponosili konsekwencji ludzie żyjący w innych krajach. Myślę że można to osiągnąć dzięki edukacji dzieci i młodzieży. Pracuję jako inżynier w dziedzinie energii odnawialnej, interesuję się budownictwem naturalnym i lubię spędzać czas w naturze.  

ABBE CONSOLATE, stypendystka fundacji, koordynator programów w Ugandzie

 

Magister zarządzania biznesem. Uwadze fundacji Abbe polecił misjonarz o. Bogusław Dąbrowski OFM. Nadzwyczaj skromna i zdolna dziewczyna z Kakogge potrzebowała wsparcia, by w stolicy móc rozpocząć studia z księgowości. Udało się. Od zawsze chciała pomagać innym. W 2019 roku zgłosiła chęć zostania wolontariuszką Dzieci Afryki. Rok później z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem przystąpiła do realizacji zadania wspierania podopiecznych fundacji w Kiruddu. Z prawdziwą pasją, w duchu wdzięczności za otrzymaną pomoc, godnie reprezentuje fundację w swojej ojczyźnie. 

Sierociniec w Bukanga

Szkoła w Kiruddu

Szkoła w Kiruddu

Sierociniec w Ayos

Dom św. Lilian

Dermatolog dla Afryki

dr ANNA CHAŁUPCZAK-WINIARSKA, koordynator programu „Dermatolog dla Afryki”

 

Specjalista dermatolog. „Po prostu leczę ludzi i staram się to robić najlepiej jak umiem. Ot i wszystko. Poza tym lubię dzieci. Wzrusza mnie ich ufność wobec dorosłych ludzi, którzy często właśnie wobec nich bywają bardzo okrutni. Swoją wiedzą i doświadczeniem pragnę dzielić się z dziećmi w Afryce. Nie mogę zmienić świata ale mogę poprawić życie choćby kilkorgu czy kilkudziesięciu z nich, i to jest mój cel. Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka /Jan Paweł II/”

aktywni, z wymaganym stażem

SYLWIA AUSFELD, opiekun programu „Sierociniec w Bukanga" w Tanzanii

 

Absolwentka filozofii i psychologii. Z fundacją związała się po swojej wizycie na misjach w Tanzanii, gdzie zobaczyła dramatyczne warunki dzieci z miejscowych sierocińców. Miłośniczka polskiego kina z lat 30, pieszych pielgrzymek oraz od niedawna trzody chlewnej, bydła i drobiu. W życiu pomaga jej niewybredne poczucie humoru i miły uśmiech dla każdego.

ADAM AMINE (trzykrotny wolontariusz roku 2018, 2019 i 2020), opiekun programu „Szkoła w Kiruddu" w Ugandzie, 93 czyli najlepszy rocznik 

 

Jest absolwentem w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Pracuje w hurtowni elektro-technicznej, jako magazynier. Miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. Jego największą pasją jest sport i muzyka. Szczególnie interesuje się historią i polityką. W Fundacji znalazł się przez  przypadek, ale możliwość działania w niej traktuje, jako część własnej samorealizacji. Chce zmieniać świat, a jego celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi, by móc obudzić w nich wrażliwość oraz miłość.

WOLONTARIUSZE

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK